سه‌شنبه 26 تیر 1403  
بيشتر
آموزش
1403/2/18 سه‌شنبه
با حضور معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور
مراسم گرامیداشت و تجلیل از اساتید دانشگاه پیام‌نور استان همدان

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان همدان، مراسم تجلیل و گرامیداشت مقام استاد در دانشگاه پیام نور استان همدان با حضور دکتر شجاعی فرد معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور در محل سالن آوینی دانشگاه ظهر امروز برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین افلاکیان مسئول نهادرهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ ی شهید استاد مطهری و تبریک هفته معلم به اساتید دانشگاه، روز استاد را یکی از اساسی‌ ترین و مهم‌ترین روزهای ایران اسلامی دانست و گفت: نگاهی که دین مبین اسلام به مقام شامخ معلم دارد نگاهی والا و رفیع است چنانکه حتی انبیاء و اولیای الهی از خداوند درخواست توفیق نیل به مقام استادی را داشتند چرا که محبوبترین مقام نزد خدای متعال مقام معلمی و تربیت و هدایت انسانهاست.
در این مراسم رییس دانشگاه پیام نور استان همدان ضمن تبریک روز معلم واستاد وگرامیداشت مقام معلم بزرگ،استاد شهید مطهری گفت :بیش از 4 دهه هست که همچنان کتب و بیانات ایشان از لحاظ علمی واخلاقی راهنمای جامعه است.
 دکتر محمدظاهری دانشجویان را منابع ذی‌ قیمت برای توسعه کشور دانست و گفت: کشوری که بخواهد روی پای خود بایستد، حتی اگر منابع مادی و طبیعی لازم را داشته باشد، شرط غیر قابل اجتناب، داشتن منابع انسانی کارا و توانمند است، لذا وظیفه سنگینی در این خصوص بر گردن اساتید گرانقدر قرار دارد.
دکتر علی حسین محمدظاهری گزارش مبسوطی از وضعیت فعالیت حوزه های مختلف دانشگاه و چگونگی نحوه ارائه خدمات به دانشجویان و جایگاه علمی و همچنین رویکرد حمایت از پژوهش، فناوری و آموزش را از اولویت های دانشگاه ذکر کرد و گفت: احیای علم نافع و ساماندهی وضعیت آموزشی از دیگر برنامه های ما در دانشگاه است.
دکتر شجاعی فرد در مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور، ضمن یاد و خاطره شهدای بزرگ استان همدان در راُ س آن شهید حسین همدانی  را گرامی داشتند .ایشان  ضمن اشاره به بقائی دانشگاه  به توسعه کمی و کیفی دانشگاه اشاره فرمودند.
در ادامه ایشان آموزش ترکیبی را جزء وظابف اصلی و سیاست های  دانشگاه دانستند  همچنین به روند حضوری و مجازی بودن ان اشاره فرمودند که با توجه به ظرفیت آموزش الکترونیکی و تایید و دستوررئیس جمهور محترم و وزیر علوم بر این آموزش را دانستند.  
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور در ادامه گفت: بحث چابک سازی و ساماندهی  مراکز و واحدی زیر 500 دانشجو  تا پایان دولت  باید انجام و ادغام شود د و ابراز امیداوری کردند رشته مقطع کارشناسی ارشد در دفترچه سازمان سنجش 1403 رو به افزایش می باشد. 
گفتنی است حسن ختام این مراسم جلسه پرسش و پرسش اساتید با حضور دکتر شجاعی فرد و همچنین تجلیل از کارکنان حوزه آموزش در مراکز وواحدها بود.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر