پنجشنبه 27 دي 1397  
بيشتر
فرهنگی و دانشجویی
1396/6/19 يكشنبه
اعزام ۱۸ دانشجوی برتر قرآنی پیام نور استان همدان به مرحله کشوری مسابقات قرآن

.

صادق ذوقی احسان، مدیر اداره‌کل فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور استان همدان اظهار کرد: مرحله استانی بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت، مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان همدان، یکشنبه، ۱۲ شهریور ماه با حضور ۹۲ شرکت کننده در دو بخش خواهران و برادران برگزار شد.
وی با بیان اینکه استان همدان در این دور از مسابقات رتبه هشتم کشور را کسب نموده است افزود: مرحله استانی بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت، مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان همدان در ۹ رشته، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء،حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، دعا و مناجات خوانی، اذان و تواشیح با حضور ۴۲ دانشجو دختر و ۵۰ دانشجو پسر برگزار شد.
ذوقی اضافه کرد: بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت، مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان همدان، دارای ۱۸ برگزیده شامل نفرات اول هر رشته در دو بخش خواهران و برادران بود که نیمه دوم مهر ماه به مسابقات مرحله کشوری به میزبانی استان خراسان رضوی اعزام می‌شوند.
مدیر اداره‌ کل فرهنگی، اجتماعی دانشگاه پیام نور همدان با تأکید بر اینکه دو رشته دعا و مناجات خوانی و تواشیح به صورت کشوری برگزار می‌شود ابراز کرد: گروه تواشیح سیدالاحرار یکی از گروه‌های موفق در رشته تواشیح استان است که در سال گذشته توانست رتبه نخست این رشته را از آن خود کند.
وی با بیان اینکه دانشگاه بستر مناسبی جهت بسط و انتشار بسیاری از تحولات است گفت: هدف از برگزاری مسابقات قرآن، ترویج فرهنگ غنی قرآنی و آموزه‌های دین و همچنین نورانی کردن فضای دانشگاه است.
ذوقی بیان کرد: علاوه بر جشنواره قرآنی، طرح دانشجو معلم هم راستا با طرح تسنیم قرآنی به صورت کشوری با هدف تربیت هر دانشجو به عنوان یک معلم قرآن در دانشگاه از دیگر برنامه‌های قرآنی فرهنگی این مجموعه است.
 این مقام مسئول عنوان کرد: برگزاری جلسات و مسابقات روخوانی، روانخوانی و تفسیر موضوعی قرآن ویژه هیئت علمی دانشگاه و کارمندان نیز از فعالیت‌های قرآنی دیگر دانشگاه پیام نور همدان است.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ